Proč

Pořadatelé
V roce 2012 nás při organizování Bohémského plesu napadla myšlenka udělat alespoň před Vánocemi dobrý skutek pro potřebné lidi, proto jsme oslovili Charitu Ostrava s nápadem uspořádat minikoncert, kde by naši známí mohli donést vánoční dárky a zpříjemnit tak svátky i lidem v obtížné životní situaci, především maminkám a jejich dětem. Tak vznikl náš první Dárek Jam.  Protože akce měla hned první rok velký úspěch, začali jsme ji pořádat pravidelně.
Pořádání Dárek Jamu mělo svůj vývoj, v roce 2018 se nápad zalíbil rožnovskému umělci Zbyňkovi Ternerovi a začal svůj Dárek Jam pořádat i v Rožnově pod Radhoštěm. Více se můžete o rožnovském Dárek Jamu dozvědět zde.

Charita Ostrava – nestátní nezisková organizace založena v roce 1991
Vánoce jsou pro většinu z nás symbolem klidu a radosti, které trávíme doma se svými blízkými. Jsou zde ale i lidé, kteří nemají své rodinné zázemí, nemají své bydlení, ani blízké, kteří by se o ně postarali. Dárek Jam naplňuje poslání Charity Ostrava svým zaměřením. Spojuje poskytování profesionální pomoci s maximálním úsilím a osobní lidský přístup k lidem se zapojením veřejnosti, které osud potřebných lidí není lhostejný.

Zadní Vrátka
Od roku 2019 se Dárek Jam přemístil z baru Modrá myš o pár metrů dále do hudebního klubu Zadní vrátka, který nabízí ideální prostor pro propojení hudebního zážitku a filantropie. Nejen v době Dárek Jamu se zde můžete potkat s ostravskými umělci.